Chovná stanice Podbrdský dvorek


Českomoravská kynologická unie potvrzuje, že na základě uznání FCI zanesla do registru chovatelských stanic psů všech plemen v České republice chovatelskou stanici Podbrdský dvorek.

Reg. číslo: 950/12

Majitel: Součková Jitka, Příkopy 309, 263 01 Dobříš

Chovná fena se jmenuje Fler Hvězda Vysočiny, jinak zvaná Sára

číslo zápisu: N Reg/CHP/1533/10/12

narozena 26. 4. 2010

černobílá, dlouhá srst

chovatel: MUDr. Jana Joselová

Otec: Bondy Ledová bouře

Matka: Carolina Hvězda Vysočiny

 

Výstavy:    7. 5. 2011    Kačina, SV, KV           třída mladých - V1, CAJC, BOJ

                3. 9. 2011    Rusava, KV                třída mladých - V1, CAJC

                28. 4. 2012 Mladá Boleslav SV, KV   třída otevřená - VD

                8. 9. 2012    Netolice, KV               třída otevřená - V4

                                                                                                                                                                  

         Naše cesta až sem, k naší chovné stanici Podbrdský dvorek byla docela dlouhá. Tedy z pohledu délky lidského  i psího života. Jak a kdy to vlastně u nás začalo? No, vezmu to zkratkou. Byla jsem malá holka a dostala štěně. Byl to to nádherný "Oříšek" a jmenoval se Punťa. Punťa byl u nás v ulici zábavou pro všechny děti. Když se jednou rozhodl běžet za psím kamarádem přes silnici, jeho život skončil. A to byl kámen úrazu. Slz a smutku bylo tolik, že se moje rodiče zařekli, již více žádný pes! Jenže moje duše nepřestala toužit po psím společenství a tak jsem ve škole v 8. třídě stále navštěvovala obrovský kotec našeho pana učitele Duška, který nás učil matematiku a rýsování. V kotci žil nádherný, černý, obrovský vlčák. Pravidelně jsem mu nosila svoje svačiny a povídala si s ním. Později jsem si dodala odvahy a lezla jsem do kotce k němu. Byl to úžasný pocit, že mi nic neudělal. Hladila jsem si ho a i mě začal poslouchat na povel. Byl trochu problém se dostat z kotce opět ven, protože mě tahal zpět za nohy, ale později věděl, že se vrátím. Tak to trvalo 2 roky a já byla ze školy venku, ale nikdy jsem nezapomněla.

        A to až do roku 2010, kdy jsem si sama řekla buď pes teď, nebo nikdy. Tajně jsem zavolala prvnímu chovateli Českých horských psů, který se mi na stránkách internetu objevil, a to byla paní MUDr. Jana Joselová, která mi vzala telefon. Bylo to v únoru  2010 a jela právě se svou krásnou, chovnou fenou Karolinou od svého ženicha Bondyho. Bondy je žlutohnědý krasavec a naší Sáry otec. O těchto krocích můj manžel a nynější páníček Sáry netušil, protože jsem věděla, že by s tím nesouhlasil a tak jsem to tutlala až do dubna, kdy se naše Sára narodila. Narodila se v předvečer jeho jmenin, to mají 27.4. Jaroslavové  svátek, a bylo.

        Když jsme přiznala barvu, jeho odmítání nebralo konce. Ale podívat se na štěňata, když jim byl 1 měsíc na to přistoupil s tím, že dobře, ale jenom podívat. To mi ke spokojenosti úplně stačilo!! Když jsme k milé chovatelce přijeli, jeho úděs ve tváři při pohledu na obrovské výstavní psy v několika kotcích nebral konce a já jsem začínala trnout! "No, to nemyslíš vážně, taková obrovská telata. Jak by se nám vešla na náš malý dvorek"?? Ani jsem nedutala a šla se kochat se zkušenou  majitelkou krásnými štěňaty, která se batolila se svojí mamkou Karolínou v kotci. Naše Sára mě upoutala hned napoprvé. Měla na zádíčkách jakoby motýla, krásnou černou plotnu a jinak byla bílá. Byla také hodně živá a hravá, to jí vlastně zůstalo až do teď.

        Nejisté odmítání našeho páníčka vyřešila zkušená chovatelka jednoduše. Poradila mi, abych mu Sárinku položila do náruče. Odmítání bylo pryč a Sárinka byla páníčka a je jeho dodnes jednička!! A tím se začala rodit pomalu naše chovná stanice Podbrdský dvorek. Dnes jsou to již 3 roky a ze Sáry vyrostla krásná, chovná fenka, která nás doprovází všude na každém kroku. Páníček, ale ne jenom páníček, i já bez ní nedáme ani ránu! Vychováváme ji a ona zase nás!

           Tak jsem se s Vámi podělila o jeden svůj dětský sen, který se mi splnil! Trochu déle to trvalo, ale nikdy není pozdě! O to víc si toho vážím a užíváme si to, seč nám síly stačí! Průběžně bychom Vás chtěli informovat o našich radostech, ale i starostech v naší chovné stanici Podbrdský dvorek. Jakmile naše chovná stanice Podbrdský dvorek oživne nádhernými psími dětičkami, všechno se dozvíte. Od jejich prvního nadechnutí v tomto jejich psím životě na našem maličkém, ale námi i Sárou milovaném Podbrdském dvorku.